מאמר טבעות יהלומים

אחד מסמלי הסטאטוס הנחשבים ביותר כבר אלפי שנים הם היהלומים, כאשר מעוניינים להעניק מתנה לרגל אירוע חשוב, אירוע כגון מסיבת אירוסין, חתונת זהב או יום הולדת חמישים לדוגמא, המתנה המתאימה ביותר היא טבעת זהב משובצת ביהלום.

השאלה העולה לפני אירועים אלו היא כיצד בוחרים את היהלום? כיצד מוודאים שאכן מדובר ביהלום איכותי ולא בזיוף? רכישת יהלום דורשת השקעה כספית גבוהה ולכן חשוב לדעת את התשובות על שאלות אלו לפני הרכישה.

ראשית עלינו לדעת לפי אילו פרמטרים מוערך יהלום? יהלום מוערך לפי ארבעה פרמטרים עיקריים, משקלו של היהלום, צבעו, רמת הפגמים שבו (ניקיון) וצורת חיתוך האבן.

משקל היהלום משקלו של היהלום נמדד ביחידות של קראט, מקור יחידות אלו הוא העולם העתיק ומשמעות המילה היא זרע פרי עץ החרוב, קראט אחד שווה בקירוב ל – 200 מיליגרם, לאחרונה דווח על מציאת יהלום בגודל של 7000 קראט באפריקה, אם ידיעה זו תתברר כנכונה הרי זהו היהלום הגדול ביותר בעולם.
אם כן חשוב להגדיר את משקל היהלום אותו אתם מעוניינים לרכוש ככל שהמשקל גבוה יותר כך גם המחיר, במידה ומצאתם יהלום העונה על דרישתכם בקשו שיישקל בנוכחותכם וכן בקשו לראות תעודת כיול של המשקל.

צבע היהלום
הפרמטר השני המשפיע על מחיר היהלום הוא צבעו, בניגוד לדעה הרווחת דווקא יהלומים חסרי צבע הם היקרים יותר, את צבע היהלום נוהגים למדוד תוך השוואה לסט אבנים צבעוניות מיוחדות הנמצאות בכליו של היהלומן, סימון צבע היהלומים מתבצע באמצעות
האותיות D – Z כש – D מייצג את האיכותי ביותר.

בקרוב עוד מספר פרמטרים.

טבעות יהלום

טבעות יהלומים, טבעות יהלום.