גורים רועה גרמני לבן

חובבי כלבים רבים גילו בשנים האחרונות את גזע הכלבים הקרוי רועה גרמני לבן, זהו גזע חדש שנרשם בספרי הגידול הנלווה של שוויצריה לפיכך יש המכנים כלבים אלו בשם כלב שוויצרי לבן.
ההיסטוריה מלמדת אותנו שחבלי הלידה של גזע הרועה הגרמני הלבן לא היו קלים, במשך השנים חי לו גזע זה ברחבי אירופה כזן מקביל לרועה הגרמני, מדובר בגזע בעל אופי נוח שצבר פופולאריות גדולה מאוד בכל רחבי אירופה, אזכור ראשון לגזע זה מגיע מתערוכת כלבים שהתקיימה בעיר האנאובר שבגרמנייה בשנת 1882, בתערוכה זו השתתפו שני כלבי רועה גרמני בעלי צבע פרווה מיוחד, פרוותם הייתה בצבע אפור ולבן, מספר שנים מאוחר יותר חזרו כלבים אלו בליווי צאצאיהם שהיו בעלי פרווה לבנה, היסטוריה אינה מספרת את התפתחות הגזע בשנים שלאחר מכן אך אנו יכולים לקבוע בוודאות שכלבים אלו היוו את תחילתו של גזע הרועים הלבן
.

בישראל ניתן למצוא את הרועה הגרמני הלבן בכפר רופין, משפחת תובל היו הראשונים בארץ שהביאו את זן כלבים מיוחד זה ובית גידולם רשום ב – F.C.I, בית הגידול בכפר רופין מציע כלבים למכירה מסוג רועה שוויצרי לבנים ללקוחותיו, כל הכלבים הינם גזעיים ומגיעים משושלת של אלופים, הכלבים גדלים בסביבה אוהבת ונהנים מאוכל משובח, אהבה רבה וטיפול וטרינרי צמוד.
כלב רועה גרמני לבן הינו התשובה המנצחת לכל מי שמעוניין בכלב איכותי לשמירה ולמשחק בביתו, רבים הלקוחות המגלים את נאמנותו הרבה ואת יכולת ההסתגלות של הרועה הגרמני הלבן.

הסטוריה רועה גרמני לבן
מלחמת העולם השנייה הביאה לכך שזן זה הוצא מתקן הכלבים הגזעיים, שלטון הנאצים והשקפתם בדבר הגזע הטהור לא אפשרו את הימצאותו של גזע הכלבים בעלי הפרווה הלבנה, הנאצים סברו שמדובר בגזע בעל פגם גנטי ולכן אין מן הראוי שישרוד ואכן מאות כלבים מצאו את מותם בשנים אלו באירופה.
ארה"ב וקנדה לא קיבלו את השקפת עולמם של הגרמנים והמשיכו בגידול והשבחה של גזע הרועים הלבן, גידול הגזע בארצות אלו הביא לכך שבשנות השבעים חזר גזע הרועים הלבן לאירופה, ראשוני הכלבים הוחזרו לשוויצריה ואף החל רישום של הגזע בספר הגידול השוויצרי (LOS), גידול הכלבים המתמשך שהעמיד כבר מספר דורות באירופה הביא לכך שבשנת 1991 נרשמו כלבים אלו כגזע חדש והורשו לראשונה להשתתף בתערוכות.
בדומה לכלב הרועה הגרמני מדובר בכלב בעל מזג נוח המשמש ככלב משפחה נהדר, כלב בעל חיבה לילדים, כלב עליז המסוגל ללמוד דברים רבים בזמן קצר, הרועה הגרמני הלבן הוא כלב שמירה מצוין הניחן בערניות ונאמנות חסרת גבולות, רועה גרמני לבן נוח לגידול בחצר הבית ובפנים הבית והוא משמש כחבר וכבן לוויה מדהים.
גודל גופו של הרועה הגרמני יכול להגיע עד לגובה של כשישים סנטימטרים ומשקלם עד לארבעים קילו, הנקבות קטנות יותר מהזכרים.
גידול רועה גרמני לבן הינו פשוט, הכלבים אינם דורשים טיפול מיוחד אלא רק הברשת השיער באופן קבוע, הם אינן סובלים מבעיות רפואיות ידועות ותוחלת החיים שלהם מגיעה עד לחמש עשרה שנים.