למה צבע לבן?

משמעות הצבע הלבן
מבחינה פיזיקאלית מורכב הצבע הלבן מכל קשת הצבעים המוכרת לנו, היות והצבע הלבן מורכב מכל הצבעים שויכו לו במהלך ההיסטוריה תכונות רבות כגון טוהר ניקיון וקדושה, במספר רחב של תרבויות מסמל הצבע הלבן טוהר, ניתן לראות בחיי היום יום שטקסים חשובים המסמלים התפתחות רוחנית נעשים בלבוש לבן, הצבע הלבן משרה רגיעה ושלווה והוא מעניק תחושה של התחלה חדשה, הכלה ביום כלולותיה נוהגת ללבוש שמלה לבנה, בימי חג אנו יוצאים לרחובות בלבוש לבן.
בתרבויות מסוימות נקשר הצבע הלבן למנהגי האבל המקומיים, מקומות רבים באפריקה ובהודו בוחרים את הצבע הלבן ליקיריהם המנוחים, דומה הדבר למנהג היהדות בו צבע התכריכים בהם אנו נעטפים בדרכנו האחרונה הוא לבן. לבן הוא צבע הקדושה ואכן צבע בגדיהם של הכוהנים בבית המקדש היה לבן.
הצבע הלבן הוא בעל חשיבות בתורת הפנג שואי, הצבע הלבן הוא צבעו של היאנג, האלמנט הזכרי, הצבע הלבן מסמל כוח ומשמעת, גבולות וסדר ואכן ניתן לראות אנשים רבים הבוחרים לצבוע את ביתם בצבע הלבן, הצבע הלבן מעודד ניקיון והיטהרות והוא מסמל קשר אל השמיים, הקבלה יפה ניתן לראות בתורה, במעמד הר סיני המסמל את החיבור של עם ישראל לאלוהים התבקשו כל הנוכחים ללבוש בגדים לבנים.
הצבע הלבן לעיתים מסמל כניעה, משמעות הדגל הלבן מוכרת לנו בתור אות להפסקת אש, כניעה וקבלת המרות של האחר.

הצבע הלבן מעלה בנו אסוציאציות של דברים חיוביים והתחלה חדשה ולכן גם כאשר אנו מעוניינים לרכוש חיית מחמד חדשה נוכל לרכוש חית מחמד בצבע הלבן, בית הגידול ארץ הזאב הלבן מציע ללקוחותיו כלבים למכירה, גורים של כלב שוויצרי לבן, מדובר בכלב רועים זהה לרועה גרמני למעט הפגם באגן ומזגו היותר נוח.