פירות ים

אחד המעדנים הערבים ביותר לחיכנו הם לא ספק פירות הים, דיונון, קלמארי שרימפס ולובסטרים הם כולם מעדנים שאין שניים להם.
פירות הים הם כינוי למיני בעלי חיים החיים בים, תחת שם זה ניתן למצוא את החסילון הקרוי גם שרימפס, את הקלמארי שהוא בעצן זרועותיו וראשו של הדיונון, מספר רב של צדפות ממינים שונים, התמנון שזרועותיו מהוות מעדן ואת הסרטנים שבראשם הלובסטר בעל הטעם המיוחד.
מאכלי ים דורשים בישול מיוחד, חוסר ניסיון ומיומנות בהכנתם יפגע בטעמם ובעצם יהרוס אותם, כאשר אנו מעוניינים לפנק את עצמנו בסעודת פירות ים איכותית חשוב
שנבחר באחת המסעדות בתל אביב שזהו תחום התמחותה, מסעדת באבא יאגה מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של מאכלי ים טריים המבושלים בטכניקות בישול סלביות אותנטיות, בתפריט פירות הים של באבה יאגה ניתן למצוא:

שרימפסים במבחר רטבים – שרימפס ברוטב שמנת וחרדל דזון עם נגיעות קלות של דבש דבורים טהור, שרימפס ברוטב שום שמנת ויין לבן, שרימפס גריל על בסיס דבש ולימונים, שריפס בתוספת גמבות ועוד.
מסעדת באבה יאגה קנתה את עולמה בזכות מנות השרימפסים שהולכות לפניה, בואו לטעום את השרימפס כפי שלא טעמתם אותו מעולם.
מולים – צדפות הינן מעדן הידוע במספר תכונות חיוביות בקרב זוגות המעוניינים בריגושים נוספים, מסעדת באבה יאגה מציעה ללקוחותיה מבחר צדפות רחב במאודות ביין לבן ועשויות בתוספת שום ובצלצלים.
פלטת פירות ים – המנה האידיאלית לחובבי פירות הים, מנה אחת המשלבת בתוכה קלמרי, שרימפס, צדפות, סרטנים ונתחי תמנון עסיסיים, הפלטה עשויה בגריל ומוגשת ברוטב של לימון ושמן זית, פלטת הפירות מספקת חוויה עשירה של טעמים שאסור לפספס.

מסעדת באבה יאגה מגישה ללקוחותיה אוכל באיכות חסרת פשרות, ידוע שבישול מאכלי ים דורש ידע וניסיון והכי חשוב רכיבים טריים, השף של מסעדת באבה יאגה רוכש את הדגים בכל בוקר היישר מסירות הדייגים שמגיעות לחוף עם שחר, כל דג או חסילון נבחרים בקפידה ונעשים באהבה בידיו הנאמנות, מסעדת באבה יאגה מציעה ללקוחותיה חוויה מטריפת חושים שגורמת להם לשוב אל המקום עוד פעמים רבות.