מי לא אוהב פיצה בנתניה?

כאחת הערים התיירותיות יותר שיש לישראל להציע, נתניה היא עיר שיש בה הכול. יופי, ים, אוויר טוב וכמובן גם אוכל.
מי שאוהב פיצה בנתניה היפה, יכול למצוא את מבוקשו ולהתענג על משולש או מגש משותף, שלא רק ישביע את רעבונו אלא גם יפנק את חוש הטעם שלו.
לנתנייתים ולכל מי שמבקר בנתניה, פתוחות לא מעט אפשרויות לבלות טוב ולאכול מצוין, לכן מי שמוכר פיצה בנתניה ומקפיד על האיכות שלה נהנה גם מלקוחות רבים שלא שוכחים את הטעם הטוב שהשאירה הפיצה שלו בפיהם. טעם טוב של פיצה יכול להישאר זמן רב ובנוסף, הוא גם יזכיר לכל אחד איפה הוא חייב לאכול פיצה בנתניה בפעם הבאה שהוא רעב. אף אחד לא אוהב לשלם ולו שקל אחד מיותר על מאכל שציפה לו כל כך ולבסוף לא נהנה מטעמו, והדבר ברור מאליו.

לקהל לקוחותינו: הפיצרייה תהיה פתוחה גם בימי שישי עד שעות הצהריים.

פיצה זו אומנות:

כל מי שחושב שדי בבצק בסיסי שעליו שמים רסק עגבניות ומעט גבינה, או לעתים תחליף גבינה, כדי לאפות פיצה טעימה, הרי שטעות בידו.

פיצה בנתניה מראה לכולם:

שהכנת פיצה היא אולי לא מסובכת אבל היא חייבת להיעשות באומנות. רק בעזרת בצק טרי, שאותו מכבדים במרכיבים איכותיים ורעננים, אפשר לאפות פיצה ברמה גבוהה. גם התהליך החשוב של האפייה צריך להיעשות בתנור הנכון ולכן אצל פיצה אלפרדו האפייה היא בתנור אבן מקורי ואותנטי, בכדי לשבח את הטעם עוד יותר. כל מי שרעב לטעם טוב לא מתפשר, ומנסה למצוא את המקום שבו יהיה לו הכי כיף לאכול.
כך, פיצרייה טובה שמציעה גם סלטים ומאפים טעימים ומיוחדים יכולה להיות הכתובת הנכונה עבור כל מי שאוהב טעמים מדהימים.