דור אמבטיות, ציפוי אמבטיות

צרו עימנו קשר
0722-657602

מאמרים

שיפוץ אמבטיה, מהיכן המושג הזה נולד?

שיפוץ אמבטיה או חידוש אמבטיה או ציפוי אמבטיה היא למעשה אותה פעולה רק בשמות שונים שנועדה לטפל באמבטיות ישנות ופגועות ולהחזיר אותן לחיים.
הרעיון של שיפוץ אמבטיה במקום החלפת אמבטיה נולד בארצות הברית שבה תחלופת הדיירים בדירות שכורות גדולה מאד בעקבות נדידת דיירים מעיר לעיר וממדינה למדינה בחיפוש אחר מקורות פרנסה.

הצורך בשיפוץ אמבטיות בעלויות נמוכות הוליד לבסוף את הרעיון לבצע ציפוי אמבטיות ובכך לחסוך את סכומי הכסף הרבים שהושקעו בהחלפת האמבטיות הישנות.
שיפוץ אמבטיה יכול להתבצע על ידי ציפוי אמבטיות ,על ידי תיקון האמבטיה הפגועה ובמקרים חמורים של אמבטיות פח שנירקבו עלי ידי הלבשת אמבטיה.
הלבשת אמבטיה נחשבת לפעולת שיפוץ אמבטיה המוצלחת ביותר מכוון שלמעשה מדובר באמבטיה חדשה לגמרי שמורכבת בתוך שלד האמבטיה הישנה.

ציפוי אמבטיה ,תהליך העבודה:

תהליך ציפוי אמבטיה הוא תהליך מורכב וכולל בתוכו שלבים רבים של הכנת האמבטיה, ליטושים ,התזת חומר בסיס מקשר וחומר ציפוי במספר שלבים.
בשלב ראשון לפני שמבצעים ציפוי אמבטיה יש לבחון את סוג האמבטיה.

בשוק האמבטיות הישראלי קיימים כשלושה סוגי אמבטיות המתחלקים לאמבטיות יציקה (האמבטיות הישנות שהורכבו בבתים עד אמצע שנות השבעים ) אמבטיות פח שהורכבו מתחילת שנות השמונים ואמבטיות אקריליות שעשויות מחיבור שבין חומר פלסטי אקרילי ופיברגלאס (סיבי זכוכית ).
בשלב יש  להבחין אם האמבטיה עברה צבע או ציפוי אמבטיה קודם .במקרה והאמבטיה אכן צופתה בעבר יש להסיר בעזרת מלטשת את כל הציפוי או הצבע הישן עד למצב שמגיעים לשכבת האמייל המקורית (פעולת ליטוש מבוצעות רק בציפוי אמבטיה מסוג יציקה ופח).
כשהגענו לשכבת האמייל היא עוברת ליטוש מכני עדין בעזרת מלטשת חשמלית ולאחר מכן ליטוש כימי בחומריים על בסיס חומצי שמאפשרים להחליק את האמייל הישן.

בהמשך עוברים על פני האמבטיה עם דטרגנט חזק (מסיר שומנים ) ואז שוטפים את האמבטיה במים ומתחיל תהליך של ייבוש בעזרת זרם אוויר חם ממפוח חשמלי (קומפרסור ).
בגמר כל פעולות הייבוש יש לכסות את סביבת העבודה כדי למנוע נזקים לחפצים קרובים שעלולים להיפגע מניתזי חומר הציפוי.

 

תמונת המחשה לאחר שיפוץ או ציפוי אמבטיה


תיקון נקודתי:

באמבטיות פח רבות נפילת חפצים כבדים גורמת לפגיעות נקודתיות באמייל  שאם מזניחים אותן הן עלולות להתפתח למוקדי חלודה שעלולים לנקב את האמבטיה .
יש אפשרות לבצע תיקון נקודתי באמבטיה כזו ואז בדומה לתיקון חור בשן באמצעות סתימה מתקנים בתיקון אומנותי את הפגיעה באמייל .(אפילו החומרים דומים).